רחלי סגל
רחלי סגל בת 37, נשואה ואם לשלוש. גרה בטלמון. לא תל-מונד. בין מודיעין לרמאללה יום ראשון 1.9.13 3 תגובות לפוסט 21909 צפיות

שנה טובה לכולם

ידוע הרי שחודש תשרי זהו חודש מאוד חגיגי, ולכבודו כמעט בכל מקום עבודה נוהגים לארגן מפגש להרמת כוסית. זו שעתה היפה של ההיא מהנהלת חשבונות שתמיד רצתה להיות משוררת וזוכה לברך בחרוזים, רגע של נחת לזאתי ממשאבי אנוש האחראית על השולחן הדקורטיבי, להוא מהמחשבים שיקבל מחיאות כפיים על המצגת, למזכירה ששלחה את ההזמנה המעוצבת, למנהלת הנרגשת-קמעה בחולצה הלבנה.

זו גם בדרך כלל שעתו של השי לחג, זו הזדמנות - לפעמים יחידה בשנה - לשמוע פידבקים חיוביים על העבודה, לדעת שאתה חלק ממשהו.
אני עובדת כיום מהבית אך מבינה את ערך המפגש הזה עבור מי שעובד בחלל משותף.
האם זוכרים אצלכם להזמין להרמת כוסית את כל העובדים? כולם, כולם?
 

לפני כמה שנים הייתי שותפה לקמפיין של עמותת "מעגלי צדק", בו קראנו למעסיקים ומנהלים להזמין להרמת כוסית לא רק את העובדים הישירים שלהם אלא גם מי שמועסקים אצלם בעקיפין, דרך חברות קבלן, את מי שהם חלק בלתי נפרד מהחברה ובכל זאת שקופים בה – המאבטח, המנקה.
התגובות לקמפיין היו מוצלחות, היה סיקור אינטרנטי, אברי וג'קי התמוגגו בגלי צה"ל מהחידוש, קיבלנו מיילים מחזקים וטלפונים מאנשים שאמרו שהם ממש לא חשבו על זה קודם, אבל הרעיון באמת מצוין.

מאז זרמו הרבה אוהלים בשדרות רוטשילד, מושגים כמו "עובדי קבלן" ו"העסקה ישירה", "אנשים שקופים" ו"צדק חברתי" הפכו מוכרים, ואצלי עדיין מהדהד משפט שאמרה לי אחת האחראיות ליוזמה ההיא: "מצד אחד אני כל כך שמחה שקלענו נכון לצורך, ושאנשים נענו לקמפיין, ומצד שני אני לא מפסיקה להתרגז מזה שקלענו נכון לצורך ושאנשים נענו לקמפיין. איך זה לא היה ברור להם לבד שצריך להזמין להרמת כוסית את כולם ולתת שי לחג גם למאבטח ולמנקה?"

נכון, זה לא ישנה את המצב מקצה לקצה ויש עוד ים של עשייה, אבל זה משהו קטן ומתוק ונכון להתחיל אתו את השנה.

שנה טובה לכ-ו-ל-ם.

הצטרפו אלינו! וקבלו את הפוסט הטרי ישר למייל האישי שלכם

הוסף תגובה
 
3 תגובות לפוסט זה
טל (אורח) הגיב ביום שני 2.9.13

יופי כתבת! אצלי אין אנשים שקופים. אף פעם לא היו. אני שמחה שהנושא עלה.
והשיר הזה, ...את לא יודעת מה עשית לי...מלפני שנתיים, כשהשיר הזה יצא, בכל פעם אני נדבקת ושומעת אותו מליון פעמים ושרה אותו כל הזמן...הנה התחלתי גם הנה....
שנה טוב♥

הגב
רחלי סגל
רחלי סגל הגיב ביום שני 2.9.13

היי טל, טוב לשמוע ממך! השיר באמת נהדר, והכוכבת המדהימה בצהוב היא אחת מהלוחמות הותיקות של מעגלי צדק למען עובדי הקבלן, כך שאני מתמוגגת ממנו מכל כיוון.

הגב
מזדהה עם כל מילה (אורח) הגיב ביום שלישי 3.9.13

רחלי, יפה אמרת!
כאחת שעובדת כפרילנס בכמה מקומות עבודה, לפעמים אני באמת מרגישה די שקופה. רוצים את התוצרת שלך - אך שוכחים שאת גם בנאדם שעובד קשה ומגיע לו מעט יחס. השנה קיבלתי שי לחג ממקום שהתחלתי לעבוד בו לאחרונה, דבר שהעניק לאותו מקום נקודות זכות רבות מבחינתי. כן ירבו!

הגב