הילה לוקסנבורג
הילה לוקסנבורג הילה לוקסנבורג, 29, מאמנת אישית ומלווה קבוצות ובודדים לשינויי הרגלי אכילה ולהעצמה אישית יום שני 6.5.13 35 תגובות לפוסט 29857 צפיות

עמנואל תעשה לי ילד

 

 

הידיעה בדבר פרשיית עמנואל רוזן תפסה אותי לגמרי מוכנה.
"נו באמת, עוד סיפור שאני אמורה לשחק אותה מופתעת ממנו", גיחכתי לעצמי בציניות תוך גלגול עיניים אופייני.

גם אני ידעתי על מעלליו של עמנואל רוזן. למען הגילוי הנאות - גם אני עוד אחת מאלה שקיבלו ממנו הודעות בשעות לילה מאוחרות, או אם תרצו - גם אני הייתי זקוקה לבשר להוד רוממותו שאני ממש לא בקטע שלו.
את ההודעות שלו קיבלתי בהפתעה. אני מודה שהייתי בשוק. "אני מזועזעת", אמרתי לעצמי ולאנשים סביבי באיזו תמימות נערית כזו, שלצערי כבר מזמן טבעה בים גדול של תקוות קטנות ויין.

התגובות מהסביבה אפילו הפתיעו אותי עוד יותר: חבריי בעולם התקשורת צחקו ואמרו שזה קורה לכל אורגניזם ממין נשי שעובר לידו ואפילו חברותיי הפמיניסטיות הסתפקו בהרמת גבה ומקסימום זרקו איזו קללה או שתיים. "נו באמת, הילה", אמרו לי, "זה קורה כבר שנים, שחררי". וזה מה שעשיתי. באמת שחררתי.

צילום: אנצ'ו גוש - ג'יני

את ההודעה בדבר פרסום הפרשה קיבלתי כבר בשאננות. אפילו לא היה לי כוח וסבלנות לקרוא את הידיעה עד סופה והסתפקתי בכותרת, גג בפסקה הראשונה. "נו באמת, זה קורה כבר שנים, שחררו", אמרתי לעצמי כמנטרה חוזרת, "יאללה נקסט".
אבל לשמחתי, הפעם הם לא שחררו והטלפון לא הפסיק לאותת: "נו, אז גם את מתלוננת?"; "בטח יום טעון בשבילך"; "אפשר להפנות אליך את תא העיתונאיות?"; "כבר הלכת למשטרה בנוגע לעניין?"; "מה את מתכננת לעשות?".
האמת, שזה היה רחוק מלהיות יום טעון עבורי. לא חשבתי לעשות משהו בנידון, לא ראיתי שום טעם או רצון לפנות לתא העיתונאיות או למשטרה, והדבר שהכי תכננתי לעשות זה איזה שנ"צ איכותי, ממש לא יותר מזה.

אבל ככל שהתרבו ההודעות, כך שקעתי בהרהורים.
רגשות אשם נשיים התחילו לצוף ולעלות: למה אני בעצם לא חלק מהמאבק הזה? למה אני לא צועקת יחד עם הנשים האחרות את צעקתן ויוצאת כנגד תופעת ההטרדות המיניות? ואם אני לא צועקת או לא נלחמת אז אולי לפחות כדאי שרק אתלונן ואמלא את חובתי הבסיסית הזו?

ניסיתי לחזור אל אותם רגעים שבהם הוא כתב לי; מה עבר אצלי כשהוא הזמין אותי לספארי צלילות בסיני, מה חשבתי כשהוא הציע שנלך יחד לבקר ברמאללה, מה עבר עלי כשהוא שאל אותי אם אני בקטע של גברים נשואים, ומה הרגשתי באמת כשהוא הציע לי לשכב איתו.
האינסטינקט הראשוני שלי היה להגיב בדיוק כפי שהגיבה הסביבה כשדיברתי על זה לראשונה - "נו באמת, הילה, שחררי". אבל משהו בי ביקש לא לשחרר הפעם כל-כך בקלות.

אני לא יודעת מהי הטרדה מינית. קשה לומר שיש חוקים או כללים ברורים לתופעה הזו. וכל מה שנותר לי זה לדבר אך ורק על עצמי.
אני לא מרגישה שהוטרדתי מינית. לא כך הרגשתי באותם רגעים, ועל אף לחצי החברה אינני מרגישה כך גם עכשיו.
אך מה שהדהים אותי, מר רוזן, ואני שמה פה בצד את העובדה שאתה אדם נשוי, זו הקלות הבלתי נסבלת שבה חשבת שתכניס אותי למיטה.
נכון, לא כפית עלי דבר. לא ניצלת יחסי מרות ובטח לא הרגשתי מאוימת על ידך. אבל השפלת אותי. היום אני יכולה לומר את זה בצורה ברורה. מי אתה עמנואל רוזן שבדימיונך כל בנות המין הנשי עומדות עם שלט - "עמנואל, תעשה לי ילד" - ורק מחכות ליום בו תפזול לכיוונן? האם אנו עד כדי כך חסרות ערך בעיניך? הרי אתה לא באמת מכיר אותי. ניהלנו כמה שיחות מקצועיות וענייניות בלבד. אבל אתה הרשית לעצמך בחוצפה ובתעוזה בלתי נתפסת לזנוח כמה כללים בסיסיים שקיימים היום בחברה שלנו - כשמישהו רוצה מישהי, גם אם זה רק לשכב איתה, הוא יקדיש קצת זמן ומחשבה במלאכת החיזור אחריה. הוא יזמין אותה לאיזה דרינק, יחמיא לה, ירים כמה טלפונים, ייתן לה תחושה שהיא שווה משהו. שהיא קצת מעבר לעוד אישה ששווה להכניס למיטה, להעביר איתה את הלילה ולזרוק מיד לאחר מכן.
אבל לא כך אצלך. כי הרי בתפיסתך המעוותת אתה הרי הוד מעלתך וכולנו רק מחכות להזדמנות שלנו כדי שנוכל ללכת ולספר לחבר'ה בגאווה - שכבתי עם עמנואל רוזן.

כולם שואלים איפה היו כל אנשי התקשורת שידעו שנים ולא פתחו את הפה. אבל הנה, גם אני לא חשבתי, ולו פעם אחת, להוציא את זה. גם כל עשרות האנשים, הערכיים מאד יש לציין, שהיו סביבי, הפכו את הנושא לבדיחה מדוברת ואף אחד מהם לא התקומם כנגד הדברים, בטח שלא חשב ללכת ולהתלונן עליהם.

גם אני לא הולכת להתלונן. לא הוטרדתי מינית על ידי עמנואל רוזן. אני גם לא חשה כלפיו שום כעס. אני בעיקר מרחמת עליך עמנואל. הטקטיקות שבהן אתה משתמש לא מתאימות אפילו לילד חרמן בן 20.
אומרים שנהרסה לך הקריירה, שדמותך הציבורית נשרפה, אבל בעיניי ההפסד הכי גדול שלך הוא שלא ידעת, וכנראה גם לעולם לא תדע, אישה מהי.

הצטרפו אלינו! וקבלו את הפוסט הטרי ישר למייל האישי שלכם

הוסף תגובה
 
35 תגובות לפוסט זה
עצוב מאוד (אורח) הגיב ביום שני 6.5.13

אני רק שואל את עצמי כמה פעמים זה הצליח לו עד שהוא הגיע לתובנה שאת מציעה?
ואיזה כללים בסיסיים קיימים היום בחברה שלנו?!

הגב
חנן א' קסנר (אורח) הגיב ביום שני 6.5.13

הי הילה,

דבר ראשון כל הכבוד וישר כח. כל עדות מוסיפה סיכוי לצדק
דבר שני חבל שאת שמה תמונה שלו. שימי תמונה של ארנב. את מעצימה אותו כאן, עד המשפט היפהפה בסוף הכתבה..מעולה לכתוב ככה על מי שכל כך יודע..
מקוה שתיקחי את זה הלאה, שתבטחי בכך שהצדק ייצא לאור, בשמים או בארץ - זאת בסה"כ הבחירה שלנו. על דברתי שהצדק ייצא. אנחנו מקוים כולנו שהוא ייצא בארץ
מקוה שהתמונה שלך תגמד את התמונה שלו, שהשם שלך יחזור ולא השם שלו. ובמחילה - לא בגלל עניין אישי. כלומר עניין אישי באשה טובה ורצינית שמאפיל עליה צל של יצור שפל.
בקיצור, בספר של מאיר עוזיאל מסופר על מומר בימי הביניים שכשביקש לעשות תשובה (על שהלעיז על היהודים) אמר לו הרב לשכב על מפתן בית הכנסת ושכל הנכנסים ידרכו עליו. הלואי ו(מטאפורית) ישכיבו את ע"ר בכניסה לשוק העבודה והתקשורת, שתוכלי לדרוך..
בעזרת ה' נעשה ונצליח

הגב
אנונימי (אורח) הגיב ביום שני 6.5.13

הי הילה,

דבר ראשון כל הכבוד וישר כח. כל עדות מוסיפה סיכוי לצדק
דבר שני חבל שאת שמה תמונה שלו. שימי תמונה של ארנב. את מעצימה אותו כאן, עד המשפט היפהפה בסוף הכתבה..מעולה לכתוב ככה על מי שכל כך יודע..
מקוה שתיקחי את זה הלאה, שתבטחי בכך שהצדק ייצא לאור, בשמים או בארץ - זאת בסה"כ הבחירה שלנו. על דברתי שהצדק ייצא. אנחנו מקוים כולנו שהוא ייצא בארץ
מקוה שהתמונה שלך תגמד את התמונה שלו, שהשם שלך יחזור ולא השם שלו. ובמחילה - לא בגלל עניין אישי. כלומר עניין אישי באשה טובה ורצינית שמאפיל עליה שוטה רשע וגס רוח.
בקיצור, בספר של מאיר עוזיאל מסופר על מומר בימי הביניים שכשביקש לעשות תשובה (על שהלעיז על היהודים) אמר לו הרב לשכב על מפתן בית הכנסת ושכל הנכנסים ידרכו עליו. הלואי ו(מטאפורית) ישכיבו את ע"ר בכניסה לשוק העבודה והתקשורת, שתוכלי לדרוך..
כמו שפעם הורו לי לכתוב בתשובות באינטרנט - המשיב אינו רב. אפילו לא ערב רב. אבל לא מבין את מי שמשתפן. שפן זו חיה לא טהורה. גם ארנב. בקיצור אם לא נפעל יהיה כאן דיר חזירים..
בעזרת ה' נעשה ונצליח

הגב
אורי ברייטמן (אורח) הגיב ביום שני 6.5.13

יש הבדל תהומי בין תחקירנית שעובדת בערוץ 2 תחת עמנואל רוזן, ומוטרדת ממנו מינית - ובין מישהי 'חיצונית' שקיבלה סמסים מטרידים וצחקה על כל הסיפור. כאשר את מוצאת את עצמך במצב שבו אדם בכיר בארגון שלך מתחיל איתך, תוך ניצול יחסי מרות - זה כבר פלילי לחלוטין. וכל זה לא מפחית מערכם של מקרים של נשים נשואות, שעמנואל רוזן הפציץ להן את הטלפון בהצעות מין שונות ומשונות, ובכך סיכן את הנישואים שלהן, את המשפחה שלהן ואת העתיד שלהן.
בקיצור, את מציגה בפוסט שלך זווית מאוד צרה, לא ממש מעניינת וגם לא ממש פמיניסטית, של הסיפור הפלילי המחריד הזה. נורא נחמד לרחם על עמנואל - קצת יותר קשה להרחיק אותו מהנערות שהוא יחריב את חייהן במגוון ערוצי התקשורת שבהם הוא עובד "להנאתו".

הגב
אני (אורח) הגיב ביום שני 6.5.13

אז מה בדיוק הבעיה שלך.
הוא משחק משחק של מספרים... מתחיל עם 100 בנות ביום, ואחת מסכימה. זה בדיוק מה שהוא מחפש. למה להשקיע שבועות של חיזור במישהיא אחת? מה שעובד עובד.
לא שיכנעת אותי שהוא עשה משהו פסול.
התחיל איתך ולא רצית... מצויין, עברנו הלאה. הרמת גבה היא בדיוק התגובה המתבקשת פה.

הגב
צביאל רופא (אורח) הגיב ביום שני 6.5.13

כתיבתך משכנעת ברמת הפרט. את מרגישה וחושבת כך, אין בעיה.
אבל מה ברמה החברתית?
אם אנו לא מענישים מופרעים כמוהו, אז אנו נותנים להם לגיטימציה.
בהתאם, הם ירבו ויתרבו עד מאוד - האם יהיה לך ולכן ולכולנו נוח עם סוטים שכאלה?
כי מחר עימנואל מסוים יפנה לאחותך הקטנה, או לביתך, או אפילו לאימך שאולי יפגעו יותר ממך.
האם תסכיני גם עם כך?
האם גברים שייחשפו ללכלוך הוורבלי הזה יוכלו להבליג?
לא נראה לי שאפילו מענה רך היה משיב את חמתי.

הגב
אנונימי (אורח) הגיב ביום שני 6.5.13

הילה,
האמת, קצת הופתעתי לקרוא את דברייך ולא בטוח שלטובה. אמנם זה באמת מעניין להציג זאת מזווית אישית השונה מכל האחרים שמצקצקים בלשון אבל בכל זאת...כשאישה עובדת בחברה ומקום עבודתה חשוב לה הדבר האחרון שהיא צריכה זה אחד כזה על הראש

הגב
אלירז (אורח) הגיב ביום שני 6.5.13

מופתעת מצורת ההתבטאות שלך הילה!
עמנואל רוזן הוא נבזה, זה אין ספק.
בחירת המילים כאן לא נעמה לי, ואפילו צרמה מאוד.
אפשר לדבר על נושאים שבצינעה - בצניעות.

הגב
שקד (אורח) הגיב ביום שני 6.5.13

צודק. ככה גם אני הרגשתי בקריאת הפוסט.
אין שום סיבה לרחם על עמנואל רוזן.
בואו נקדיש דקה אחת לרחמים על הנשים שסבלו מההתנהגות שלו.
מה שהוא עשה זה פשע. הוא לא התחיל עם אף אחת, הוא הטריד.
והוא גרם להמון נשים להרגיש כמו חפץ.

הגב
אמיר (אורח) הגיב ביום שני 6.5.13

איך הפכת את זה לבעייה של גברים שלא רוצים לחזר? גם אם מישהו רק רוצה לשכב עם כמה שיותר נשים ולא להזמין אותן לדרינק, זה בסדר. גם אם לא רוצה לזכור את השם שלהן 5 דקות אח"כ זה בסדר. חוץ מזה איך את קובעת שזה בכלל בעייתי שמישהו רוצה להכניס אותך למיטה בקלות? אולי את לא יודעת איך לחיות ואת מפספסת יחסי מין עם פרטנרים מרובים? אולי בחורה דתייה בת 28 זאת לא הסמכות העליונה בענייני מין וזוגיות?
מדובר על פרשה של הטרדות מיניות, אם לא הבהרת לו בצורה ברורה שאת לא מעוניינת והוא המשיך בצורה בוטה, אז זה לא שייך לפרשה, אולי כעדות אופי. אבל אם בפרשה שכוללת הטרדות מיניות בוטות תוך ניצול יחסי מרות ואולי גם אונס מה שמפריע לך זה שנראית לו קלה מידי, אולי זה מעיד משהו גם על האופי שלך.

הגב
מיכל אודסר (אורח) הגיב ביום שני 6.5.13

בדיוק מה שאני חשבתי.
עמנואל רוזן לגמרי ניצל את זה שהיו עיתונאיות שהיו צריכות אותו או תלויות בו כדי להתקדם בעולם התקשורת. איטס א מאנס וורלד. לגמרי.

וכמו שאמרה עיתונאית אחת- הוא לא עשה שום דבר שהיא יכולה להתלונן עליו- לא אנס, לא נגע, לא זרק הערה סקסיסטית ובכ"ז השאיר לה טעם רע. אני חושבת שאנחנו צריכים, בתור חברה, להוקיע התנהגות כזאת ואנשים כאלה. שזה לא יהיה לגיטימי, שנשים לא ימשיכו לסבול מאנשים חזיריים שכאלה.

הגב
ישראל מידד (אורח) הגיב ביום שני 6.5.13

קודם כל, הוכחת שחשוב להציג כתיבה טובה וחשיבה עניינית ולא סתם התלהבות מסתערת חיובית או שלילית. שנית, ובכל זאת ... מדוע לא אמרת משהו כמו "אם כך כללי היחסים המקצועיים בינינו אזי הקשר נפסק עכשיו" אלא אם כן, כן הייתה תלות מסוימות או כפייה כי התפקיד שלך היה לקדם נושא באופן תקשורתי והוא היה היעד והמחיר היה ... ? אז אולי תסתכלי אחרת על המערכת שהייתה בעבודה שלך? - וינקי

הגב
תמר (אורח) הגיב ביום שני 6.5.13

חברים לדעתי אסור לשכוח שהילה באומץ רב חשפה אתכם לסיפור מאוד אישי ולא נעים בכלל . אני חושבת שנכון לגלות קצת עדינות ורגישות. אומרים שמי שנאנסה וצריכה להעיד עוברת אונס נוסף בבית המשפט. מאחורי הפוסט עומדת אישה אמיצה אפשר להגיב ולהגיד הכל רק צריך לדעתי לעשות זאת בצורה ראוייה שלא נתפלא אחר כך למה כולן שתקו???

הגב
ליאורה (אורח) הגיב ביום שלישי 7.5.13

לא נראה לי מתאים לפרסם את הבלוג ככתבו וכלשונו. "מתנחלות" לא משתמשות במילים שאת השתמשת. יכולת להתנסח בצורה פחות בוטה וברמיזות. ניסוח גס ומגעיל. חבל.

הגב
לילך ש. (אורח) הגיב ביום שלישי 7.5.13

אני המומה מהסגנון שלך!
הסגנון כלל לא מתאים, בוטה מאוד.
יש מקום לסנן ולא להעלות כל דבר.
בחירת המילים שלך גרועה ורדודה.
קצת צניעות בדיבור.

הגב
איריס זנגי
איריס זנגי הגיב ביום שלישי 7.5.13

כמה שהתגובות פה אופייניות לתגובות שהציבור שלנו מקבל על כל נושא כמעט. תמיד יהיה צד אחד שיכעס עלינו שלא הלכנו רחוק מספיק ואנחנו עדינים מדי וצד שני שיכעס שאנחנו בוטים מדי והגזמנו בתגובה שלנו.
אבל בסופו של דבר זו הדרך שלנו והיא מוכיחה את עצמה ברוב התחומים (תמיד יש מה להשתפר).
אני בטוחה שגם את התלבטת בענין ויישר כח שהיה לך האומץ לצאת עם זה בדרכך.
איריס

הגב
מתנחלת (אורח) הגיב ביום שלישי 7.5.13

מתנחלות זאת הגדרה מסויימת לקוד התנהגות?

הגב
נמאסססס..... (אורח) הגיב ביום שלישי 7.5.13

אני לא מצדיק ולו לרגע הטרדה מינית, בין אם היא מתבטאת בכפייה, איום, הצקות חוזרות ונשנות וכד'. מצד שני, נמאס לי כבר לשמוע נשים בכייניות "להכניס למטה, להעביר את הלילה ולזרוק מייד לאחר מכן" .סליחה, אבל כתיבה כזו מעידה שהכותבת אכן מצדיקה את מחשבתו של עמנואל רוזן שזה "פרס" להיות בת זוגו. אחרת, זה לא שהוא "מכניס למיטה" אלא האשה בוחרת בדיוק כמוהו אם להכנס איתו למיטה ואם להעביר איתו את הלילה. גם לגבי אופי היחסים - סטוץ, רומן קצר או מערכת יחסים משמעותית ועמוקה - זו החלטה של שניהם.

הגב
מירי (אורח) הגיב ביום שלישי 7.5.13

מתנחלות זאת הגדרה להתנהגות איכותית.בפירוש כן.

הגב
דפנה (אורח) הגיב ביום שלישי 7.5.13

לא מדברים על עצם החשיפה ועל האומץ לצאת עם סיפור כזה, התגובות פה הן על סגנון החשיפה. על המילים המתארות בצורה רדודה את מה שאפשר לומר אחרת.

הגב
הילה לוקסנבורג
הילה לוקסנבורג הגיב ביום שלישי 7.5.13

אורי,
אני אכן מציגה בפוסט שלי זווית מאד צרה. וזו הזווית היחידה עליה אני יכולה לדבר- הזווית שלי.
אני לא מתיימרת להיות פמיניסטית גדולה כמו שהיה חשוב לי לספר את הסיפור שלי ולהבהיר את תחושותיי בעקבותיו.

הגב
הילה לוקסנבורג
הילה לוקסנבורג הגיב ביום שלישי 7.5.13

אמיר היקר,
יפה שהנחת שאם אני מתנחלת אני גם בהכרח דתייה.
אינני אדם דתי, ואני גם לא מחפשת להיות אוטוריטה בענייני מין וזוגיות. אני אדם פשוט שחי את העולם הזה בדיוק כמוך.
אני כלל לא מדברת על הטרדות מיניות ועל אונס. עניינים פליליים הם סיפור אחר לגמרי. אני מדברת אך ורק על הסיפור האישי שלי ועל תחושותיי. אני לא מרגישה שהוטרדתי ע"י עמנואל רוזן אבל אני ללא ספק מרגישה מושפלת מהדרך בה הוא פנה אלי והתייחס לאדם, לאישה שאני. אולי בעיניך זה לגיטימי ואתה מוזמן לחיות את חייך כרצונך. חיי המין שלי הם בוודאי לא עניינך אבל אני בטח לא מרגישה רגע אחד של פספוס. נראה לי לגיטימי ביותר להביע את דעתי זו, שמביאה לידי ביטוי תחושות של נשים רבות. והגיע הזמן שאתם כגברים תדעו להתחשב גם בעובדה הזו.

הגב
הילה לוקסנבורג
הילה לוקסנבורג הגיב ביום שלישי 7.5.13

בנות יקרות,
בנושא בוטה שכזה אין מנוס מלהתבטא בבוטות. זוהי שפתי ואין לי בעיה עם כל מילה שנכתבה בפוסט הזה.
נראה לי שיש בנו קצת בגרות כדי לברור מה מתאים לנו ומה לא, ולדעת לקבל מהפוסט הזה את מהותו מבחינה תכנית.
השפה לא ראויה ל"מתנחלות"? אותן מתנחלות עליהן את מדברת מדברות בשפות שונות וחיות חיים שונים. איני רואה את עצמי כערכית פחות בשל אורח חיי וחבל ועצוב לי שיש עוד אנשים שחושבים כך.

הגב
אישה לא פמיניסטית (אורח) הגיב ביום רביעי 8.5.13

הילה, קבלי חיבוק ענק שמצטער על ההשפלה וחיבוק ענק נוסף על ההתמודדות עם הצביעות של כל אלה המעירים על שפתך. אין דבר לא צנוע בכתיבתך וגם אם היית אישה דתיה זה היה בסדר.
באשר לעמנואל, סיפור עצוב של החברה שלנו. אתם יודעים כמה נשים הסכימו לשכב אותו בפשטות בלי שיחזר ויכבד? כמה נשים נותנות את עצמן לאנשים נשואים ופנויים כדי לזכות בקידום, בתשומת לב, ביחס, בחוויה? הוא עשה את זה כל כך הרבה כי זה עבד לא מעט ואלה שזה עבד איתן לא משמיעות את קולן כי זו לא היתה הטרדה, כי הן הסכימו, כי הן רצו, כי חלקן היו נשואות ובגדו. כמה נשים פותחות כפתורים בחולצה בכוונה? כמה נשים מקצרות חצאיות בכוונה? כמה חיילות מצרות מדים בכוונה? כמה נשים משתתפות בסקס רב משתתפים מרצונן? כמה נשים מבקשות יחסי מין ללא מחויבות? כמה נשים מוצאות עצמן בשירותים של מועדון בלילה מזדמן עם גבר שאינן מכירות מרצונן? הוא עשה את זה כי זה עבד כל כך הרבה פעמים. כי זה עובד כל כך הרבה פעמים. הנשים הללו מגעילות לא פחות ממנו.

הגב
ד"ר ריזון (אורח) הגיב ביום שני 20.5.13

רשימתך היא בעצם הגיונית ביותר, אני מבינה שכמתנחלת את מתקשה ליצור קשר לוגי בין נקודות בסיסיות-- כמו הקשר בין הכיבוש, להתנחלויות, לאלימות, טרור ומצבה הבטחוני המעורער של מדינת ישראל. בשל כשל לוגי זה אני סבורה שאת גם מתקשה להבחין ברצף ההגיוני שבין התנהגותו של עמנואל רוזן כלפיך, להטרדה מינית, לניצול של סמכות וניצול גרידה. אני באמת מאמינה שיש פה כשל בחיבור הנקודות, אף כי נראה שתפישת המציאות שלך תקינה, רק הקשרים החשובים לא נעשים. ממליצה על C.T. מוח ולו רק כדי לשלול ממצאים ממאירים או ליקוי אורגני אחר (אבל אני ממליצה על כך לכל תומכי הימין החושבים).

הגב
ד"ר טליה גלאון (אורח) הגיב ביום שישי 24.5.13

למרות שמתנחלים הם פושעי מלחמה, צריך להבדיל בין מתנחלים למתנחלות. המתנחלות נתונות לדיכוי פטריארכלי כפול, גם מתוקף מיגדרן, וגם מתוקף מצבן הנחות. עלינו להלחם במתנחלים כאילו לא הייתה פטריארכיה, ועלינו להלחם למען המתנחלות, כאילו לא היה כיבוש.

לעצם הענין: נראה לי שהיית פועלת בתבונה לו היית תוקעת כדור בראשו של עמנואל רוזן מתוקף חוק דרומי, שבהחלט ראוי להרחיבו גם לתחום של הטרדה מינית. כולנו היינו מרוויחות, פחות גבר אחד שיזהם את האדמה, עידוד נשים להגן על עצמן, והסערה הציבורית כמו גם הזיכוי המובטח שלך, היו מביאות לקידום נוסף של המפעל הפמיניסטי.

הגב
מיכל (אורח) הגיב ביום שישי 24.5.13

בפירוש לא. המתנחלות שאני מכירה אינן איכותיות יותר או מתנהגות באופן איכותי יותר מנשים אחרות שאני מכירה.

ההפך הוא הנכון

הגב
אישה (אורח) הגיב ביום שישי 24.5.13

אין שום דבר לא צנוע בדבריה. לא צריך לעטוף עובדות בהינומות וברעלות. אפשר לומר דברים כהווייתם. וזה מה שהיא עשתה.

הגב
דבי (אורח) הגיב ביום שלישי 28.5.13

אלה ששיתפו פעולה עימו מרצון יש לכבד.עניין שלהם. זה ,שהמערכת ידעה ולא העירה על הטקטיקה המאסיבית כלפי נשים במערכת.יש להוקיע זו עבירה כמו ששמים שילוט במקומות מסוימים לא לעשן או לא לזרוק נייר לאסלה בשירותים.(גברים צריך שילוט אזהרה ,שתבינו לרסן את דרכיהם???)לדעתי לא כי זו מעין מחלה כמו שלא נשים שלט למחלות אחרות.. במיקרה של גברים כמו רוזן זהו פגם באישיות מחלה נפשית אובססיבית.
לדעתי כדי שלא יהיו אי הבנות במקום עבודה בקבלת עובד או עובדת יש לעלות את נושא ההטרדה ושתהינה השלכות למי שלא יתנהג בהתאם.במיקרה זה כולם ידעו וניגעלו מהגישה ולא עשו דבר בנדון. לפי מה ,שקראתי גדי סוקניק טען ,שטיפל מספר פעמים בנשים בוכות ,שנפגעו מיחסו של רוזן השאלה הזועקת סוקניק למה לא הוצאת זאת לפני התפוצצות הפרשה אם זו היתה בתך היית נוהג אחרת.היית מונע השפלות מהרבה אחרות. כמו במקרה קצב שמדובר על 20-30 שנה של הטרדות ומיקרי אונס, שידעו ולא נחשפו כל המוסדות בהן התנהל.איש לא טיפל כל עוד לא פגע בביתו.גם בבית הנשיא כולם ראו והרגישו שהנשיא עסוק באברו ואיש לא הדליף אנונימית ומנע את הפגיעה בנשים ובמוסד הנשיאות ובמדינה. יש מלשינון תנצלו.יש הרבה דרכים כמו הנסיון הנואל לפגוע בשר סער. מה שבאמת בוטה מצד הילה הכותרת זה באמת לא במקום.הגזמת.

הגב
ששון (אורח) הגיב ביום ראשון 2.6.13

אני איתך אבל לי השאלה מה עם חבריו שידעו ומילא שתקו אבל למה לא העירו לחבר.

הגב
אדרת מינץ
אדרת מינץ הגיב ביום שלישי 4.6.13

איכס. להקיא עליו.

אנשים כאלה שמחזירים אותנו לימי הבניים צריכים להירקב בכלא.

הגב
הדס (אורח) הגיב ביום רביעי 5.6.13

מותר לה לכתוב איך שבא לה וזהו.

כמובן שמותר לכן להעיר לה, אבל על מה ולמה?

זה הפוסט שלה והיא תעשה ו מה שהיא רוצה.

אני אדם דתי מאד, מבית א-ל ב, וקשה לי להאמין שיש פה מישהי שמקפידה יותר ממני על צניעות.

צניעות זה עניין אישי - תשמרו על שלכן ולא על שלה.

הגב
אורי (אורח) הגיב ביום חמישי 6.6.13

כל הכבוד לך
תמשיכי לכתוב ולהתייחס כפי ראות עינייך

הגב
אורח (אורח) הגיב ביום שלישי 29.10.13

הפוסט מעניין והתגובות גם.

הגב
מתנחלים אינם פו... (אורח) הגיב ביום ראשון 3.8.14

כדאי לפתח שיח הקשבה ולא שיח 'ירייה של אג'נדה'

שיח רדוד עטוף בססמאות לא מקדם חשיבה והקשבה אחד לשני אלא יחסי עוינות. - לא 'כל הנשים' וגם לא חלקם בהתנחלויות נתון ל'דיכוי פטריארכלי'. לראות כל מציאות דרך פריזמה צרה של 'כיבוש' ו'דיכוי נשים' לא מפתח אנושיות אלא מפתח מרמור בלבד. נגד עוולותת באמת צריך למחות אבל לא בצורה פשטנית וילדותית
זה טוב שתביעי עמדה שמתנגדת ליישוב יהודה ושומרו אם זו דעתך - וזה יכול לאתגר חשיבה
אבל זלזול כזה בעמדו של אנשים וכינוי קטיגורי - כמו שנקטת- מאוד רדוד, שלילי ומטעה - וגם מעיד על צד מאוד לא מפותח במבט על המציאות

הגב